Winktown

Czasy Słomagromu

- Numer 24

GRAFIKA

Przemierzając naszą kochaną stronę zauwarzyłem, że we Wstępie pusta jest strona dla Rzeszy Słomagromskiej. Wobec tego ułatwię pracę Sokołowowi i podaję tu historie Republiki Słomagromu.

Republika została założona przez niejakiego Mieszko Maksymiliana 18 czerwca 2007. Był on obywatelem Monderii. Wyemigrował z Królestwa z przyczn ideologicznych. Stworzył kraj z silną władzą centralną opierającą się na zasadzie poszanowania obywatela. Przez niektórych uważane za państwo faszystowskie. Stolicą była Zelea. Właśnie w tym okresie doszło do detonacji pierwszej bomby nuklearnej ,,Rodan" (6 sierpnia). Przez miesiąc (27 września - 28 października). Słomagrom był częścią Królestwa Monderii ze statusem landu. Wiązała się z tym jakaś ,,Afera Słomagromska". Koniec końców Republika była znów niepodległa.

Przez pół roku nie działo się nic ciekawszego aż do 17 lutego 2008. Furerem został Yul-Gok Tul. Zmienił nazwę państwa na Słomagromską Republikę Ludowo-Demokratyczną. Jego zmiany nie podobały się społeczeństwu. W ciągu tygodnia wybuchły rozruchy. Republika upadła. Na jej gruzach powstało Wolne Państwo Winktown.

Kolejnym  tworem była Słomagramska Republika Ludowa. Powstała 20 czerwca 2008 roku.  Stworzona przez indoktrynowanego w Wandystanie Michaiła Frunze. Historia tego tworu dzieli się na dwa okresy. W pierwszym okresie żądzi sam Frunze. W drugim Współrządcą zostaje Miroslav Zamachowic. Polityka tego drugiego doprowadziła do wojny z Okoczią 20-25 września 2008 roku. Do wojny przystąpiła równierz Rosyja i Winktown. Wojna zakończyła się odsunięciem  od władzy Zamachovica przez Frunze a następnie uwiezieniem ich wraz z pewną liczbom obywateli SRL w Carstwie Rosyjskim.

Spadkobiercą SRL na jej terytoriach była Polnikania żądzona przez Zamachovica. Michaił Frunze założył Socjalistyczną Republikę Sowiecką na terenie nieaktywnego Carstwa Rosyjskiego.

Artykuł na podstawie micropedia.wikia.com

Komentarze

prof. Sokolov

Dnia prof. Sokolov napisał:

"Wobec tego ułatwię pracę Sokołowowi"

Wypraszam sobie, to było zadanie dla Talerza, a ten leń przez 2 lata nie był w stanie skrobnąć tegoż artykułu.
Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

A to zwracam honor choć nie śmiałbym go zabrać.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Jedna z legend Pustkowi mówi, że tekst o Rzeszy się pojawi trzy dni po publikacji ostatecznej wersji Winko.NET'u.

Artykuł bardzo fajny, pozwoliłem sobie jednak go wyjustować. Po to mamy takie fajne opcje w edytorze, żeby z nich korzystać. Oczywiście, tekst opowiada realną historię Republiki Słomagromu. Na Pustkowiach pozwoliłem sobie podkręcić nieco lore i zmieniając Republikę w kraj będący miksem wizji totalitarnej Rzeszy z Wolfensteina, Człowieka z Wysokiego Zamku i innych alternatywnych wizji świata w której faszyści wygrali. Oczywiście dostosowując to do warunków Pollinu.
Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

I wyszło to bardzo dobrze. Czy mógłbyś opowiedzieć szczegóły tego okresu pomiędzy zamieszkami w SRLD a powstaniem SRL?
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

A co tu dużo mówić. Frunze był wandejskim agentem, który próbował przy wsparciu Mandragoratu zaprowadzić dyktaturę proletariatu tuż po upadku Rzeszy. Ludzie się garneli do Słomagromskiej Republiki Ludowej, bo w niepewnych czasach dawała jako takie poczucie bezpieczeństwa. Skąd mogli wiedzieć, że władze Rzeszy ukryły się w przeciwatomowych schronach rozsianych na terenach całych Pustkowi?
Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

Możeby zrobić jakąś ściane pamięci gdzie będą przywódcy Republiki Słomagromu i Winków? Oczywiście pomijając SRL ponieważ Winktow jóż wtedy istniało. Gdzie leżą ruiny Zelei? Godło i flagę zamieszczę w grafikach - doronek poprzednich pokoleń należy zachować.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Pamiętaj jednak, że historię piszą zwycięzcy!
Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

Dlatego nie jesteśmy bandą cyborgów :D
tow. Maciej Faron

Dnia tow. Maciej Faron napisał:

Pamiętam czasy kiedy to Republika Słomagromu nieźle namieszała za sprawą detonacji swojej pierwszej bomby atomowej. Szkoda, że nie wspomniano nic więcej na ten temat, bo koniec końców wydarzenia sierpnia '07 były równie ciekawe co wojna z Okoczią rok później.

Komentuj

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Hile Wędrowcze!

Ostatnio widziani

  • 2 nieznanych