Winktown

O wcześniejszej mapie Pustkowi

- Pan Talerz

GRAFIKA

Kiedyś mówiło się, że geografia Pustkowi jest zmienna. Niektórzy tę tezę podtrzymują do dziś. I trudno się z nią nie zgodzić, sytuacja na Ödlandzie jest bardzo dynamiczna i miasto które odwiedziliśmy z karawaną kupiecką w zeszłym tygodniu, w przyszły wtorek może już nie istnieć (bo napadli na nie Łarbojsi, mutaki czy inne robociska). 

Dlatego też jeszcze parę lat temu w "Różowym Kundlu" na honorowym miejscu (tuż obok listów gończych) wisiała wielka mapa obok której na sznurku wisiał ołówek. Każdy podróżnik mógł na tej mapie zaznaczyć miejsce do którego dotarł i które w ogóle było warte zaznaczenia (osady, schrony, obiekty wojskowe itp.). 

W niewyjaśnionych okolicznościach mapa ta pewnego dnia zniknęła. Najprawdopodobniej ktoś ją ukradł podczas jednej z wielu wojen pomiędzy Techrzeszą, a sprzymierzonymi siłami Strażników Pustkowi, Inkwizycji oraz Frontu Ludowego, kiedy wszyscy zajęci byli strzelaniem do maszyn, a nie siedzeniem w bu... barze. Najprawdopodobniej był to jakiś bóbr, szuja jedna...

Dzisiaj jednak udało się tę mapę odnaleźć! W jej posiadaniu był jeden ze straganiarzy w Emporium. Nie muszę chyba mówić, że oddał mapę za darmo ku chwale Pustkowi. Słuszną decyzję podjął dzięki pomocy Desert Eagle przystawionego do nosa. 

Dlatego dzisiaj możecie w Apocalypse Geographic obejrzeć niezwykły przykład wczesnej kartografii Winków. Patrzcie i podziwiajcie!

 

 

Komentarze

Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

Dawno nie widziałem tak dokładnej mapy Pustkowii. Interesuje mnie szczególnie Mroczna Wierza i Fort Abaddon. Trzeba też pomyśleć jak wykorzystać rzekę Adar Amod...
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

O żadnej Wierzy nie słyszałem, natomiast Fort Abaddon dawniej był jedyną przeprawą przez Wielką Rzekę do ziem meridlandzkich. Oczywiście myto było srogie i nie każdego było stać na dostanie się na bardziej urodzajne tereny.

Jeżeli zaś chodzi o Adar Amod, to pamiętaj aby nie próbować pić z niej wody. Swojego czasu maszynki z Techrzeszy zatruły wodę w rzece wlewając do niej olej napędowy. Można się struć lub zemrzeć od razu.
Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

No to zastosowanie dla Adar Akad znalezione. Chodziło mi oczywiście o Mroczną Wieżę.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Stary kompleks radiowy. Coś w stylu Oka Moskwy ale więcej Ci nie powiem bo wiedzieć nie musisz.
Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

Tyle wiedzieć mi wystarcza.
RIIF

Dnia RIIF napisał:

Mnie zaś interesuje autor... bardzo! Czy można poznać autora?
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Wszyscy Winkowie, każdy miał możliwość dodawania elementów na tej mapie. Może dlatego taki chaos na niej panuje ;)

Komentuj

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Hile Wędrowcze!

Ostatnio widziani

  • 7 nieznanych