Winktown

Raport ze stabilizacji sytuacji na południu

- Numer 24

Uszanowanie!

Oto kolejna porcja propagandowego belkotu rzetelnej informacji. W tym numerze dowiemy się m.in. dlaczego tak zwany Plan Talerza nie wypali, zajrzymy za kulisy budowy floty handlowej oraz ewakuacja z Żydokomuny. Poza tym ja, Jan von Rainer przelamie czwartom ścianę po czym przygotuję się na wizytę pielegniarzy z Zakładu Badania Realiozy.

To całkowicie pewne że plan określany przez Radę Kliki Planem Talerza nie wypali. Jest to pomysł Otto von Tellera na połączenie Marynarki Pustkowi tworzoną przez Jana von Rainera i jego współpracowników oraz Czarną Flotę budowaną przez Amnezje i przybyłego tam Kamiljana de Harlim von Wespucci. Nowy twór miałby za zadanie obronę Pustkowii przed zagrożeniem z zewnątrz oraz prowadzenie działań kaperskich i przemytniczych. W zarząd otrzymałaby sporne Zielone Wyspy oraz postwanduską Platformę Atlantis. Rada Kliki udzieliła głosu w tej sprawie. ,,Przyczyną jest prosta - nie otrzymujemy żadnej wiadomości z Fortu Barva. Prawdopodobnie Wandejska Milicja spacyfikowała ten obszar. Jeśli tak jest, Amnezja i jej banda są na Wandejskim Okręcie w drodze do Engels III" - powiedział Pułkownik Johann von Ostrich.

Równocześnie z budową floty wojennej Klika buduję własną flotę handlową. Docelowo będzie to 5 okrętów różnego tonażu. Obecnie 3 okręty są już na chodzie. W stoczni Nuketown budowany jest jeszcze jednen okręt. Mimo dużej ilości wraków na brzegu Rainer postanowił zbudować statek. Nie wiadomo, czy jest to efekt wygórowanych ambicji i czy jednostka nie zatonie gdy wyplynięciu ze stoczni. Trwają poszukiwania wraku na jeszcze jeden okręt.

Zakończyły się działania wojska mające na celu dotarcie i ewakuację Żydokomuny. Mieszkańcy zostaną przetransportowani do Nuketown. Jest to pomysł Rainera który planuje stworzenie w Nuketown tzw. Dzielnicy Sarmackiej. Taka dzielnica zamieszkania została by tylko przez Wandejczyków i stałoby się drugim ośrodkiem tej kultury na Pustkowiach po Archwadielsku. Żydokomuna była enklawą Wandusów na terytorium Hegemonii Mutantów. Do dziś dzielnie się broniła przed tą hołotą.

A oto temat specjalny. Uwaga! Prowadzony będzie w 1 oś.l.poj.

Wczoraj podzieliłam się moim starym pomysłem rozpoczęcia aktywności w Winktown. Początkowo planowałem forsować plan utworzenia sekty mnichow-wojowników. Sekta ta byłaby radykalnym odłamem Świątyni Opady Radioaktywnego. Różnica między jednym a drugim polegała by na tym, że sekta nie omawiałaby gier o tematyce postapo. Jej zadaniem byłoby szerzenie nonteistycznego kultu w opad radioaktywny. Naturalnymi wrogami byłaby Inkwizycja, poniewarz ta sekta nie uznawałaby herezji, oraz Milicja Wandusów z powodu jej stosunku do religii. Wymyslajac to nawiązywałem do Japońskiej sekty Ikko-Ikko pojawiajacy się w Shogun II Total War. Natomiast Klika z Nuketown jest stylizowana na miedzywojenna Klimę z Kuanxi - juntę wojskowych i bandytów kontrolującą chińską prowincję Kuanxi.

Komentuj

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Hile Wędrowcze!

Ostatnio widziani

  • 6 nieznanych