Winktown

Odrodzenie plagi zombie

- Numer 24

Uszanowanie!

Oto kolejny numer pseudogazety informującej o sytuacji na południowym-zachodzie. Dziś będzie o powrocie zombie do San Romero, wyprawie do Barvy oraz sytuacji na morzach.

Od ponad tygodnia oddziały Kliki patrolujące zachodnią granicę swojego terytorium napotykają żywe trupy. Mimo systematycznie prowadzonego odstrzału ich liczba nie ubywa. Wysnuły się podejrzenia że w San Romero znów zapanowała zombie a Łowcy Zombie zostali unicestwieni. Dlatego Prezydent Otto von Teller wysłał Generała Jana von Rainera (w stopniu Strażników Pustkowi Sierżant) aby zbadać sytuację. Rainer zebrał piecioosobowa grupę Wędrownych Strażników i samochód. Tak zorganizowany oddział dotarł do miasta, następnie wrócił do Winktown i zdał raport Tellerowi. Teraz raport został upubliczniony.

Okazuje się, że po zajęciu miasta Łowcy Zombie niespecjalnie przykładali uwagę do utylizowania spacyfikowanych zombie. Prawdopodobnie zostały złożone duże stosy i pozostawione sobie. Pamiętajmy że to są Pustkowia, więc sytuacja gdzie opad jest radioaktywny to nic szczególnego. Musiał on opaść na rozkładające się ciała skutkiem czego te znów ożyły. Miasto znów zostało opanowane przez nieumarłych tym razem zdając się prowadzić ekspansję we wszystkie strony. Interesujący jest fakt że zombie zdaje się być więcej niż wcześniej. Rainer nie zauważył też Mutantów które były hodowane przez Łowców. Los samych łowców jest nieznany.

Podczas gdy Rainer dopełniał swoje obowiazki jako Strażnik Pustkowi, jego ludzie otrzymali nowe zadanie. Agenci KWRK (Komisja Wewnętrzna przy Radzie Kliki) mieli zbadać los Amnezji i jej/jego ludzi. W tym celu wybrali się na kutrze do Fortu Barva - lokacji między Archwadielskiem a Nueva Baja. Na miejscu zobaczyli małą osadę otoczoną wysokim na 1.5 metra płotem. Budynki wyglądały na rozkradzione natomiast w płocie brakowało elementów. W jednym ze zrujnowanych budynków znaleziono 2 ciała. Poza tym widoczne były ślady walk a w prowizorycznym magazynie nie znaleziono broni. Na brzegu stały 2 szkielety okrętów. Zagadkowe było że w osadzie znaleziono ślady walk oraz brakowało jednego okrętu. Czyżby po pierwszeym  szturmie Milicji Wanduskiej Amnezja postanowiła odpłynąć? A może brak trzeciego statku jest wynikiem rozkradania?

Na koniec krótki raport ze stanu floty. Okręt ,,Nukersky" udał się na pierwszy rejs z nową załogą podczas której zostana przetestowane możliwości techniczne okrętu oraz jego uzbrojenie. Flota handlowa Kliki ukończyła budowę statku handlowego. Pomimo przecieków statek nie zatonął po wyjściu z portu co zanotowano jako sukces. Trwa nabór do piechoty morskiej.

Komentarze

Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Ja wiedziałem, że Zakapturzony spieprzy sprawę z eksterminacją zombiaków. Myślałem, aby te jego kółko wzajemnej adoracji włączyć w struktury Strażników Pustkowi, przeszkolić i wyposażyć w najnowocześniejszą na Wastelandzie broń, aby zaczęli dobrze wykonywać robotę za którą biorą kapsle.
Harlin

Dnia Harlin napisał:

Kosmopolici przychodzą i odchodzą.

Komentuj

Zaloguj się aby dodać komentarz.

Hile Wędrowcze!

Ostatnio widziani

  • 3 nieznanych