Winktown

Wieści z Zagranicza

Herr Juarez

Dnia Herr Juarez napisał:

Juarez podnosi głowę z barowego stolika, okazując przepity pysk.

Możesz (chlip!) powtórzyć?
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Oczywiście! Podobno niejaki Arcyksięć Monderii w stolicy tego kraju, Hansii, paradował bez spodni po placu zamkowym, z pindolem na wierzchu i wykrzykiwał, że Karolina Aleksandra to mu może skoczyć. Gdzie, możemy się tylko domyślać...
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Siły ekspedycyjne „BÖG” informują o pomyślnym przebiegu etapu pierwszego operacji przeciwko hasselandzkiej okupacji Cyberii.

OBRAZEK


Po wylądowaniu na wyspie, trafiliśmy na kolonialną hasselandzką wieś Huk-Menczylas, zamieszkałą przez około trzydziestu identycznie wyglądających wąsatych mężczyzn w wieku około 60 lat i, zaskakująco, zero kobiet. Po krótkich potyczkach i pokonaniu lokalnego oddziału policji konnej, wieś została przez nas zajęta, a wszyscy mieszkańcy ścięci piłą do drewna i umieszczeni w bezpiecznym miejscu sześć stóp pod ziemią.

Zajęta wieś została zabezpieczona wykopanymi wokół okopami i posłuży nam jako baza wypadowa do dalszych działań na wyspie. Do Wandystanu poszło także zamówienie na kilka ton porządnego wandejskiego betonu który posłuży nam do zbudowania bunkrów obronnych wokół wsi, przemianowanej obecnie na Nowy Piesków Scholandzki-Czeka.

W pełni popieram działanie grupy „BÖG”. Trochę zaniedbaliśmy walkę o wolną Cyberię, ale jak widać, towarzysze wandejsko-dreamlandzcy czuwają! Czekam na reakcję Kościucha ^_^
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Według władz Hasselandu, za operacją grupy "BÖG" stoją Pustkowia Winków! Albo to celowe przeinaczanie faktów, albo władze Królestwa są tak tępe, że nie potrafią nawet notek prasowych czytać ze zrozumieniem. Współczujmy obywatelom tego kraju...
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Wybuchła drama z udziałem Daniela von Witta i Xaweryego Kłopockiego. W skrócie: von Witt chce, ale Kłopocki mu nie daje. Podobno może dojść nawet do rękoczynów.

Skoro już przy von Wicie jesteśmy, to należy wspomnieć, że układa się on z Zayumem i pyta się go o pozwolenie na działanie na obszarze solardyjskiej Cyberii. Chce monitorować BÖG'owców.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Maikowski przestał arcyksięciować w Monderii. A miał takie plany odnośnie Arcyksięstwa, Inkwizycji i Loży Rycerzy Teutońskich. Młody jest, głupi... Może jeszcze się namyśli.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Aktualnie sensację na Pollinie budzi IV Rzesza Niemiecka. Kraj w którym "w którym jest odgrywana alternatywna wersja funkcjonowania IV Rzeszy". Wiecie, III Rzesza wygrała II Wojnę Światową i ustanowiła rządy nazistów. Przynajmniej tak mi się wydaje, skoro rządzi tam Führer, bo nigdzie konkretniejszego opisu IV Rzeszy nie znalazłem.

W swoich wędrówkach po Pustkowiach zawędrował tam nawet Piotr Pietrow i Gertruda Zanik. Wybuchowa mieszanka, dodatkowo już skonfliktowana z Dreamlandem/Elderlandem.
Borys

Dnia Borys napisał:

"w którym jest odgrywana alternatywna wersja funkcjonowania IV Rzeszy".

Może faktycznie żyjemy w matrixie? I przy braki niewiedzy zapi..dalamy w pocie czoła na chwałę IV Rzeszy.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Zapi*rdala to Gertruda Zanik wypluwając jedną ścianę tekstu za drugą, opisując to, jakim to złym miejscem są inne kraje Pollinu. W końcu również piastuje odpowiednie stanowisko, czyli Ministra Szerzenia Głupoty Propagandy.

Wydaje mi się, że tak naprawdę mamy do czynienia z krajem, który poza kilkoma nazwami i obecnością zadymiarzy, zjada własny ogon w głównej mierze przez to, że nie chce być brany za wirtualny odpowiednik III Rzeszy. A szkoda, bo ludzie tego oczekują. Teraz tylko czekać, aż spadnie zainteresowanie gawiedzi i zobaczymy jak długo Führer utrzyma na powierzchni to państwo.
Iwan

Dnia Iwan napisał:

Jedyna rzesza, to Techrzesza.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Pytanie do Ciebie w takim razie herr Iwanie: Jak wychowałeś syna, że do nazioli z IV Rzeszy się przyłączył po opuszczeniu Pustkowi?
Iwan

Dnia Iwan napisał:

Ucieka cały czas z domu i nie wraca kilka dni. Chcesz z takim porozmawiać, to znów wychodzi. Jak ja go kiedyś złapię i dupsko złoję pasem, to popamięta to do końca życia.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

A widzisz. Jak był młody, to mogłeś go wsadzić do beczki po kapuście i wrzucić do studni i problem zostałbym rozwiązany raz na zawsze. A teraz to tylko czekaj, aż się bardziej skuma z naziolami i wróci do Carskiej Brodii wprowadzać socjalizm piotrowy.

***

A u naszych południowych sąsiadów, zamach stanu w wykonaniu Casimira de Viriesa. Kibicujemy!
Borys

Dnia Borys napisał:

Piotr Iwanowicz wychodzi z cienia Ojca, Herr Iwanie proszę tylko uważać żeby tylko z synową nie wrócił :)
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Niech tam sobie wraca. Gorzej gdyby ta synowa okazała się Gertrudą. Chociaż z drugiej strony, skoro Piotr zafascynował się ostatnio pornosocjalizmem, to nie powinien płakać z powodu widoku siusiaka u frau Benc.

Hile Wędrowcze!

Ostatnio widziani

  • 3 nieznanych