Winktown

Konflikt z Hegemonią

Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

22:00 Nuketown
Po całodobowej walce w zachodniej części miasta udało się ograniczyć strefę kontrolowaną przez mutaki do blokowiska. Na wschodzie siły Kliki postanowiły utrzymywać aktualne pozycje do przybycia posiłków z zachodu.
Wyjątkiem był dziesięcioosobowy oddział dowodzony przez pułkownika von Gerena. Jego zadaniem miało być dokonanie rekonesansu w metrze i ewentualnej eliminacji mutantów. Linia Centrum-D. Finansowa miała prowadzić do rzekomej osady lokalsów.
Jednocześnie artyleria Pułkownika Bernica ma za zadanie bombardować wschodnie dzielnice gdzie z całą pewnością nie było ludzi.
Generał Von Rainer zajął się sprowadzaniem ,,Nukerskiego" do stanu używalności.
Na posterunku w ratuszu pozostał Pułkownik Ostrich. Miał za zadanie reagować na zagrożenia i problemy.
W międzyczasie 2 ciężarówki wyjechały do San Romero. Wiozły złapanych mutantów. Rainer w ten sposób pomagał Łowcy utworzenie legowiska dla zwierzyny łownej Łowców Zombie. Lokalizacja samego Leszka pozostaje nieznana. Nikt bo nie widział od czasu wczorajszej, wieczornej wymiany zdań z Rainerem. Czyżby Łowca ukrywał się przed Grammatishe Miliz?
Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

20:00 Dzielnica Przemysłowa, Nuketown.
Nocną ciemność i ciszę przerywała artyleria wspomagająca oddziały Kliki wykonujące nocny atak. Wszyscy chcieli jak najszybciej przejąć miasto. Nowa ofensywa ruszyła z pozycji w dzielnicy centralnej na północny-wschód. Druga grupa ruszyła z bastionu w dzielnicy finansowej na południe aby jak najszybciej połączyć się z siłami głównymi nacierających w tą stronę.
Przez gruzowiska i zrujnowane hale przemysłowe przedziera się 20-osobowy patrol Pułkownika von Gerena. W końcu zatrzymują się pośrodku hali z której pozostały ściany i elementy dachu. Von Geren kazał się zgromadzić wokół niego i wystawić straże na zewnątrz.
- Panowie! Wykonujemy dziś specjalne zadanie. Dlatego określono specjalny kod. No więc... - Pułkownik rozpoczął wyliczanie kodów. - ... i to chyba wszystko. Celem naszej misji jest odnalezienie drukarni i zwolnienie drukarza. Drukarnia jest zlokalizowana gdzieś w tej okolicy. Zrozumiano?! To do roboty!
Pułkownik podzielił swój patrol na 3-osobowe drużyny. Cały patrol składał się z doborowych ludzi którzy dotąd wyróżniali się w zabijaniu mutantów. Teraz mieli zająć się przeczesaniem terenu w poszukiwaniu ,,drukarni". Po kilku godzinach w stosunkowo dobrze zachowanej fabryce znaleźli cel. Przez radio Von Geren nadał komunikat do dowództwa.
- Pisarz do piwnicy, tu pisarz do piwnicy.
- Tu piwnica - odpowiedział głos.
- Znaleźliśmy drukarnie. Powtarzam! Znaleźliśmy drukarnię.
- A co z drukarzem?
- Dukarza nie ma w drukarni.
- Zrozumiano! Proszę ukryć papiery do przybycia skrybów. Piwnica bez odbioru!
Następnie Von Geren nakazał zebrać ludzi. Po ich przybyciu powiedział.
- Szanowni pisarze. Ukrywamy papiery natychmiastowo! Ukrywamy je do przybycia skrybów z zapałkami. Wykonać!
Następnie cały patrol poukrywał się w okolicznych ruinach oczekując na przybycie ,,Skrybów".
Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

17:00 Dzielnica przemysłowa, Nuketown
- Panie Generale, ładunki gotowe. - powiedział jeden z żołnierzy.
Rainer zwrócił się do przybyłych cywilów.
- Szanowni państwo! Informuję Was że miasto zostało wyzwolone z rąk tego paskudztwa. Ostatnie punkty oporu zostały zlikwidowane dziś rano. - po gromkim aplausie kontynuował - W tej fabryce za nami ukrytą była gniazdo mutantów. Na waszych oczach ją wysadzimy. Od teraz miasto jest po kontrolą Kliki z Nuketown i nie zamierzamy się stąd wycofać. A teraz przejdźmy do tego na co wszyscy czekają.
Na jego znak żołnierz wysadził fabrykę. Po chwili wiwatów Ostrich powiedział.
- Proszę się udać na plac centralny na przyjęcie.
Gdy wszyscy biegli aby złapać jak najwięcej Rainer powiedział do Ostricha.
- Ty to masz łeb do propagandy. Oni uznają nas za wybawicieli a my ich będziemy kontrolować.
- Dziękuję szef... - przerwał mu Rainer - Idź na plac może coś znajdziesz dla siebie.
- Tak jest! - Po tych słowach pobiegł za pozostaĺymi.
Jedyną osobą która się nie bawiła był Numer 24. Wiedział że jeśli Hegemonia ma upaść trzeba złapać Hegemona. Ten jednak zniknął i nie znana była jego lokalizacja. Tak samo było z mutantam odpowiedzialnym za tworzenie nowych mutantów. Oznacza to, że Hegemonia kiedyś znów może uderzyć.

Hile Wędrowcze!

Ostatnio widziani

  • 7 nieznanych