Winktown

Odrodzona (zjednoczona) Surmenia i Tyrencja

Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Pewnie co poniektórzy wiedzą już, że Demokracja Surmeńska powstaje z dna mikroświatowego oceanu. Wiadomość to świetna dla każdego kto pamiętał ten kraj z czasów jego świetności. Natomiast dzisiaj się dowiedziałem, że ze śpiączki wywołanej realiozą wybudził się dawny Imperator Tyrencji który snuje plany unii surmeńsko-tyrenckiej.

Sprawa jest o tyle ciekawe, że na ziemiach postyrenckich leży obecnie Najjaśniejsza Republika Garapeńska i... Pustkowia Winków a dokładniej Muda. W zasadzie z ziem niczyich pozostał jedynie Luminat.

Oczywiście wystosowałem na forum odrodzonej Surmenii stosowną wiadomość, natomiast Was się pytam: Co robić? Mobilizować nasze siły zbrojne i przerzucić na tereny potencjalnie zagrożone inwazją sił obcych? Mudziaki nie będą zadowolone, ale powinniśmy bronić integralności naszych granic jako Pustkowi.
prof. Sokolov

Dnia prof. Sokolov napisał:

Myślę, że można tam posłać zapobiegawczo kilka głowic, aczkolwiek powiedzenie, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki nie powstało bez kozery. Spodziewam się, że chwile sobie poobradują, wybiorą sobie nawet prezydenta, parlament, a potem to wszystko trafi szlag z powodu realiozy. Tak myślę. Nie daję im więcej jak kwartał.
Jego Radioaktywność

Dnia Jego Radioaktywność napisał:

Cieszę się z powrotu Surmenii, nigdy nie miałem okazji zapoznać się z tą mikronacją, ale zajrzałem na ichniejsze forum 3 - 4 lata temu. Jeżeli jednak Tyrecja lub Surmenia zagraża Waszej integralności teytorialnej, to zawsze możecie zawsze liczyć na wsparcie Athos :)
Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

Skoro Nuketown jest zabezpieczone, moje małe acz doświadczone siły są gotowe znów chwycić za broń. Jednak na razie posłuchajmy profesora i zaczekajmy do ich teoretucznego rozpadu. Poza tym nie mamy gwarancji że ta Unia upomni się o tereny posttyrenckie.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Odpowiadając na pytanie Numera postawione w innym wątku: Czy Tyrencja wystosowała roszczenia do jej dawnych terytoriów?

Nie, Imperium w sumie się cieszy, że ktoś zaopiekował się jego ziemiami. Mieszkańcy tego kraju zorganizowali ekspedycję w nieznane rejony na wschód od Vaarlandu aby znaleźć nowy ląd. Moim zdaniem trochę głupio postąpili, mając tyle ziem niczyich na Orientyce czy wcześniej wspomnianym Vaarlandzie.
Harlin

Dnia Harlin napisał:

Te wszystkie odrodzone państwa znowu upadły?
Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

Tak. To był taki taniec śmierci - trup wstaje, tańczy przed wszystkimi a potem się znów położył.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Dokładnie tak Kamiljanie... Ludzie mieli odrobinę wolnego czasu w wakacje, a kiedy ten się skończył to i zapał gdzieś przepadł. Któż się tego mógł spodziewać?

Hile Wędrowcze!

Ostatnio widziani