Winktown

Wieczorne przywitanie

Mariusz

Dnia Mariusz napisał:

- Dobry wieczór mieszkańcom Pustkowii!

Tymi słowami o godzinie 22:25 przywitał się Prezydent Ludowej Republiki Magnifikatu Tarsycjusz Operar tuż po wejściu na terytorium Pustkowii. Odziany w zwykłe ubranie robocze, do tego szalik, rękawice i maseczka. W plecaku znajduje się 1,5 litrowa butelka wody, trzy bułki, sierp, młot i różaniec. Idzie przed siebie by bliżej poznać realia tej niezwykłej mikronacji.
prof. Sokolov

Dnia prof. Sokolov napisał:

Dobry Towarzyszu!

Sierp, młot i różaniec? Pobożny socjalista, czyli PiSowiec?
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Pewnie w kraju z którego pochodzi, nie znają broni palnej i laserowej, dlatego uzbrojony jest w broń białą jak jakiś dzikus z wiosek na południe od Winktown. A różaniec może być oznaką przynależności do tej sekty rotriokatolikiej drogi profesorze.

Hile przybyszu!

Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

Mogę z ciekawości zapytać gdzie była pańska v-ojczyzna tj. pierwsza mikronacja?
Mariusz

Dnia Mariusz napisał:

Prof. Sokolov,
Ciekawe podejście masz. Jesteś blisko, choć podejmuję relacje nie tylko wobec jednej opcji politycznej.

Panie Talerzu,
Otóż nie. Mylisz się w sprawie braku posiadania broni palnej w Magnifikacie, ale posiadasz rację w tym, iż laserów nie mamy. Różaniec jest oczywiście oznaką wiary katolickiej, z którą mój kraj jest związany od początku. Nie wziąłem go w celu pokazania przynależności do Rotrii, wszak jego cel jest inny.
Owy ubiór oraz ekwipunek, który mam spowodowany jest niecodzienną charakterystyką tego terytorium. Oczywiście przedmioty te mają zarówno swoją praktyczną stronę jak i symboliczną. Liczyłem na to, że Pan jako Prezydent cieplej skomentuje moje przybycie.

Numerze 24,
Moją pierwszą mikronacją była Ludowa Republika Magnifikatu. Wkroczyłem w v-świat niezależnie (tj. zanim założyłem swój kraj nie miałem innego obywatelstwa mikronacyjnego).
prof. Sokolov

Dnia prof. Sokolov napisał:

Ale skądś się musiał Towarzysz dowiedzieć o mikronacjach. Jaka zatem była pierwsza mikronacja, którą Towarzysz odwiedził i pomyślał, że fajnie byłoby stworzyć własne państwo.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Proszę mi wybaczyć, ja jestem zwykłym chamem i prostakiem bez szkoły.
prof. Sokolov

Dnia prof. Sokolov napisał:

Zgadzam się z Wielką Szują w tym przypadku w 100%.
Mariusz

Dnia Mariusz napisał:

Prof. Sokolov,
Dowiedziałem się o mikronacjach z Internetu. Zgłębiałem wiedzę o polskich mikronacjach, przeszukiwałem Micropedię i odwiedzałem fora. Ciężko mi powiedzieć, jakie konkretnie forum odwiedziłem jako pierwsze. Starałem się odwiedzić wszystkie v-państwa (tutaj również byłem). Inne kraje nie były raczej głównym powodem do założenia Ludowej Republiki Magnifikatu, ale ludzie, socjalizm, chęć ocalenia kraju oraz zainteresowania z nieistniejącego reala.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Mariuszu, i co sobie pomyślałeś po odwiedzeniu Pustkowi?
Mariusz

Dnia Mariusz napisał:

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to forum moim zdaniem jest przyzwoicie i ciekawie zorganizowane. Czuć było i wciąż czuję klimat anarchii.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

To wina tego, że część funkcjonalności tutaj trzyma się na słowo honoru i lasotaśmę.

Hile Wędrowcze!

Ostatnio widziani

  • 8 nieznanych