Winktown

Gorące pozdrowienia z zimnej Leocji

Helwetyk

Dnia Helwetyk napisał:

Towarzysze i Obywatele Pustkowi!

Przybywam z przeraźliwie zimnej o tej porze roku Leocji, aby lepiej poznać Wasz kraj oraz nawiązać stosunki dyplomatyczne między naszymi państwami. Z zainteresowaniem przyglądam się Waszemu systemowi gospodarczemu (póki co, otworzyłem dwie skrzynie) i będę wdzięczny za wszelkie informacje i instrukcje, które pozwolą mi lepiej wczuć się w jego poetykę.

Na forum zauważyłem sporządzony przeze mnie estymat aktywności polskich mikronacji. Chętnie zaproponowałbym Pustkowiom dołączenie do międzynarodowego projektu statystycznego: https://gov.leocja.org/serwisy/ism/ — czy w razie zainteresowania możliwe byłoby przygotowanie przez stosowne służby nie mniej stosownych plików integracyjnych?

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Helwetyk Romański
prof. Sokolov

Dnia prof. Sokolov napisał:

Witam Towarszyszu!

Nasz system gospodarczy de facto nie istnieje. To tylko kilka rozgrzebanych projekcików. A te skrzynie to już w ogóle jest żart. Proszę się do nich nie przywiązywać.

Międzynarodowy projekt statystyczny jak najbardziej brzmi ciekawie. Proszę mi tylko wytłumaczyć co zawierają owe pliki integracyjne, gdyż jako "programista" (iksde) strony Pustkowi nie jestem informatykiem i umiem tylko to, czego nauczyłem się przy okazji tworzenia naszej strony.
Helwetyk

Dnia Helwetyk napisał:

Towarzyszu!

Rozgrzebane projekty rozgrzebanymi projektami, wiadomo jak jest. Nie zmienia to faktu, że system jest intrygujący, choć, jeśli dobrze czytam między wierszami, z ekwipunkiem póki co wiele nie zdziałam?

Co do skryptu integracyjnego, rzecz w tym, że potrzebne są dane w ustandaryzowanej postaci, jak tutaj. JSON ze statusem i wynikiem zawierającym w tabeli liczbę wypowiedzi, identyfikator użytkownika oraz personalia użytkownika (dla danego dnia). Podejrzewam, że najprościej byłoby pobrać dowolnego gotowca i zmodyfikować zapytanie MySQL tak, żeby pasowało do bazy danych Pustkowi.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Helwetyk Romański
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Hile!

Pustkowia jak najbardziej chętnie zawrą stosunki dyplomatyczne z Palatynatem Leocji. Nie wiem o czym panowie w tym momencie rozmawiają za bardzo, dlatego stanę z boku i udam, że słucham.

prof. Sokolov

Dnia prof. Sokolov napisał:

Panie Helwetyku. Udało mi się stworzyć plik do statystyk. Oto i on:

http://www.si.pustkowia.org/forumstatisticsjson.php?data=2020-03-15
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Dla mnie ten kod wygląda tak, jakby Ci mutokot po klawiaturze przebiegł.
Numer 24

Dnia Numer 24 napisał:

Więc to chyba dobrze że nie znam się na informatyce i nie rozumiem co się tam odwaliło.
Helwetyk

Dnia Helwetyk napisał:

Ogółem: śmiga! Ale… czy przypadkiem skrypt nie zlicza także prywatnych wiadomości? Patrzę po swoim liczniku w ISM: https://ism.leocja.org/ i zgadza się z licznikiem w moim profilu, ale aż tylu wiadomości na forum, niestety, nie zamieściłem… (i jedną dzisiaj skasowałem, żeby nie spamować, co też chyba chwyciło, a nie powinno).
prof. Sokolov

Dnia prof. Sokolov napisał:

O Panie! Ma Pan rację. Prywatne wiadomości tutaj to de facto wydzielona ukryta część forum i zapomniałem dodać stosowny warunek do zapytania SQL. Jak wrócę z roboty i o ile nie zamkną mnie w jakieś kwarantannie po drodze, to to naprawię.
Pan Talerz

Dnia Pan Talerz napisał:

Pamiętaj żeby zachowywać ostrożność z tymi fiolkami w laboratorium!
prof. Sokolov

Dnia prof. Sokolov napisał:

Podobnie jest z naliczaniem postów, które są usuwane, tj nie są usuwane a zmienia się im status na usunięte i są ukrywane. Te usunięte/ukryte posty też zapomniałem odjąć xD
Helwetyk

Dnia Helwetyk napisał:

Czekam zatem na sygnał i odświeżam dane!
prof. Sokolov

Dnia prof. Sokolov napisał:

Chyba się udało! Ale przyznam szczerze, że nigdy nie musiałem używać takich zapytań do bazy danych SQL i mam nadzieję, że nic nie poprzekręcałem :P

http://www.si.pustkowia.org/forumstatisticsjson.php?data=2020-03-16

Jakby Pan jeszcze rzucił okiem na zapytanie SQL czy nie ma tu jakieś głupoty:
SELECT p.user as u, u.name as n, COUNT(p.id) as c
FROM wt_forum_post p
INNER JOIN wt_forum_topic t ON p.topic=t.id
INNER JOIN wt_users u ON p.user=u.id
WHERE p.user>0 AND p.status='ok' AND t.pm=0 AND p.time>=:start AND p.time≺:end
GROUP BY p.user
ORDER BY c DESC
Helwetyk

Dnia Helwetyk napisał:

Nie znając struktury danych, wygląda dobrze (dobrze zgaduję, że status = OK dotyczy wypowiedzi nieusuniętych?): a i dane wyglądają najzupełniej poprawnie. Witamy na pokładzie!
prof. Sokolov

Dnia prof. Sokolov napisał:

Tak, dokładnie. Posty ze statusem 'ok' to posty nieusunięte, zaś temat o fladze pm=0 to temat niebędący wiadomością prywatną :P

Hile Wędrowcze!

Ostatnio widziani

  • 3 nieznanych